Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Wersja Litewska   Wersja Litewska

Strona Główna »  Poprzednia strona »  KOLEJ WĄSKOTOROWA

KOLEJ WĄSKOTOROWA

Kontakt Czynne oferta
 
WIGIERSKA KOLEJKA WĄSKOTOROWA
 Wigierska Kolej Wąskotorowa Sc. Lucyna i Stanisław Huryn  Płociczno – Tartak 40
16-402 Suwałki
tel. (87) 563 92 63
kom. 603 165 390
biuro@augustowska.pl
 
V
– w weekendy
 10.00, 13.00
 pozostałe dni V
 – po uzgodnieniu telefonicznym
(10.00, 13.00);
 
VI
 – codziennie
 10.00, 13.00
 
VII – VIII
 codziennie
 10.00, 13.00, 16.00.
IX
 - codziennie
 10.00, 13.00

W pozostałych miesiącach – po uzgodnieniu telefonicznym

Przejazdy Wigierską Kolejką Wąskotorową po Puszczy Augustowskiej i południowej części Wigierskiego Parku Narodowego. W 1991 r. została wpisana do rejestru zabytków jako cenny wytwór techniki i jako jedna z najdłużej funkcjonujących kolejek leśnych w Polsce.
Jej 9 km szlak wiedzie od miejscowości Płociczno-Tartak, gdzie znajduje się stacja początkowa oraz Muzeum Kolei, do miejscowości Krusznik, gdzie kolejka zawraca do stacji początkowej.
Pod drodze przystanki, turystycznie zagospodarowane przez Wigierski Park Narodowy:
1. Binduga, przystanek widokowy położony na wysokim brzegu jeziora Wigry, skąd roztacza się widok na malowniczą zatokę jeziora;
2. Bartny Dół, z pobliskiej przystani roztacza się piękna panorama na jez. Wigry z największymi w Polsce wyspami jeziornymi: Ordów i Ostrów;
3. Powały, przystanek widokowy nad jez. Wigry, które można podziwiać z pomostu lub z wysokiego brzegu jeziora; przystanek przystosowany do dłuższych postojów (np. na ognisko, spotkania integracyjne, kulig), wyposażony w zadaszone ławostoły dostosowane także dla turystów rowerowych.
Poza sezonem letnim kolejka kursuje przy grupie minimum 15 osób.
Więcej:  www.augustowska.pl


Strona powstała w ramach projektu pn. „Oznakowanie obiektów turystycznych w euroregionie” (SPF/PL/2009/42). Projekt jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa - Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
UNIA EUROPEJSKA
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
SĄSIEDZI W DZIAŁANIU


 
© 2002-2013 Powiat Suwalski

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU