Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Wersja Litewska   Wersja Litewska

Strona Główna »  Poprzednia strona »  MUZEA, GALERIE, IZBY
Znaleziono  19  artykułów   |  Wyświetlane:  10 - 20



Izba mieści się przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Poświęcona tematyce suwalskiej wsi daje możliwość zapoznania się z zabytkowymi przedmiotami domowego użytku, a także z innymi sprzętami używanymi dawniej w okolicznych gospodarstwach. Do najcenniejszych eksponatów izby należą: ozdobne drzwi wejściowe, kołyska dziecięca oraz kufer służący do przechowywania odzieży.

[więcej informacji »»]

Skansen obejmuje zarówno budynki, odtworzone z udziałem oryginalnych i charakterystycznych dla Suwalszczyzny materiałów budowlanych (kamień, drewno, glina, wiór osikowy i trzcina), jak i kolekcję dawnych poniemieckich narzędzi i maszyn. Gościniec „Drumlin” to XIX w. siedlisko z odtworzonym dworkiem w stylu kresowym oraz innymi zabudowaniami.

[więcej informacji »»]

Wejście z przewodnikiem do poniemieckiego, dwupoziomowego schronu bojowego z II wojny z ekspozycją militarną. W otoczeniu schronu odtworzony fragment fortyfikacji polowych. Wspaniały punkt widokowy na dolinę Rospudy. Wstęp do skansenu – odpłatny.

[więcej informacji »»]

Obiekt jest jednostką Wigierskiego Parku Narodowego. Wystawa została przygotowana w bazie rybackiej Wigierskiego Parku. Prezentuje tradycje związane z rybołówstwem nad Wigrami, a także działania Parku na rzecz restytucji zagrożonych gatunków ryb i czynnej ochrony ekosystemów wodnych. Wystawa dostępna również dla turystów kajakowych (przy jeziorze Postaw).
Ekspozycja stała.

[więcej informacji »»]

Wystawę zorganizowano w starym drewnianym budynku znajdującym się  w Krzywym, 200 m od siedziby Wigierskiego Parku. Zgromadzono tu około 800 eksponatów, które ofiarowali mieszkańcy Parku. W każdym z pięciu pomieszczeń zobaczymy inny typ zbiorów: w pierwszym dawne wiejskie pojazdy i osprzęt (m.in. sanie i wóz żelaźniak), w dwóch następnych wyposażenie wiejskiej chaty, w czwartym sprzęty do obróbki lnu, warsztat stolarski, sprzęt rymarski i pszczelarski, w ostatnim zaś - dawne maszyny rolnicze.

[więcej informacji »»]

Wystawa mieści się w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego. Prezentuje rozmaitość środowisk występujących w Parku. Zgromadzono tu wypreparowane okazy ryb, ptaków, ssaków, owady oraz akwaria z rodzimymi gatunkami ryb. Zainteresowani geomorfologią mogą zapoznać się z modelem lodowca, formami rzeźby terenu, a miłośników historii zainteresuje „oś czasu”. Znajdują się tu także urządzenia do aktywnej edukacji ekologicznej. 

[więcej informacji »»]

Tę wyjątkową kolekcję można zwiedzać w budynku znajdującym się na terenie stacji początkowej  zabytkowej Wigierskiej Kolejki Wąskotorowej w Płocicznie. Największy w Polsce zbiór grzybków i przyrządów do cerowania – stwierdzony certyfikatem. Zbiór zawiera obiekty z całego świata.

[więcej informacji »»]

Ekspozycja znajduje się w budynku dolnej bazy Ośrodka. Na wystawie można zobaczyć pamiątkowe sprzęty po wybitnych polskich zawodnikach z różnych zimowych dyscyplin sportowych; skoki, biegi, łyżwiarstwo, biathlon, narciarstwo zjazdowe. Patronem ekspozycji jest Wojciecha Fortuna – pierwszy polski złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w skokach narciarskich.

[więcej informacji »»]

W podziemiach kościoła wigierskiego można zwiedzać krypty kamedulskie. Znajdują się tu nisze ze szczątkami zmarłych zakonników oraz grobowiec biskupa wigierskiego Michała Karpowicza. Na jednej ze ścian krypt znajduje się XVIII w. malowidło przedstawiające „taniec śmierci”. Wstęp odpłatny.
Ponadto w kościele odbywa się odsłonięcie obrazu Niepokalanego Poczęcia NMP.

[więcej informacji »»]




Strona powstała w ramach projektu pn. „Oznakowanie obiektów turystycznych w euroregionie” (SPF/PL/2009/42). Projekt jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa - Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
UNIA EUROPEJSKA
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
SĄSIEDZI W DZIAŁANIU


 
© 2002-2013 Powiat Suwalski

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU